• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Turniej Pollinu w TABS
#41
I tu macie ostatni mecz I Turnieju Pollin w TABS! Lieselotte Augentrost VS August de La Sparasan(2:2):

https://youtu.be/mr0f1AglPRs

Tym samym ostatecznie ogłaszam miejsca!
Mistrz: August de La Sparasan: 11 pkt(21 małych pkt)
Wicemistrz: Kamiljan Harlin: 8 pkt(15 małe punkty)
3 Miejsce: Joahim Ribertrop: 7 pkt(14 małe punkty)
4 Miejsce: Bazyli Izaak von Hohenburg: 7 pkt(12 małych pkt)
5 Miejsce:Liselotte Augentrost: 4 pkt(10 małe punkty)
6 Miejsce: Benjamin Rockwell: 2 pkt(6 małe punkty)
7 Miejsce: Aleksander Novak: 2 pkt(4 małe punkty)

Tym samym nagrodę główną dostaję August de La Sparasan(Karta Podarunkowa Steam o wartości 100 zł)!

Natomiast nagrodę pocieszenia dostaję Kamiljan Harlin(Karta Podarunkowa Steam o wartości 20 zł)!

Proszę tych panów na zgłoszenie się do mnie na priv w celu zdobytych nagród.

Oczywiście też dziękuje każdemu co wziął udział w turnieju. Mimo wielu zamieszań, udało nam się turniej doprowadzić do końca Wink Także niech sport będzie w waszych sercach  Heart
#42
Nie wiem, czy sport na zawsze będzie w moim sercu, ale TABS na pewno.
[Obrazek: 100071186876072156.svg]
/ <~3 / IV Cesarz Insulii
#43
Na koniec zapraszamy do przeczytania wywiadu mojego z Cesarzem Kamiljanem Harlinem:

-Leszek E-G: Dzień Dobry proszę państwa! Z tej strony organizator turnieju, który właściwie już się zakończył. A gościć nas będzie sam cesarz Insulii-Kamiljan Harlin!

-Kamiljan Harlin: Dobry wieczór Państwu.

-Leszek E-G: A więc przejdźmy do pytań. Na początek pytanie, rozluźniające. Jak się czujesz?

-Kamiljan Harlin: Ogólnie dobrze, ale nieco stresuje mnie okres przenosin na nowe forum.

-Leszek E-G: Spokojnie, zawsze jak coś nowego robimy, to tak jest. Stresik te sprawy. Dobrze przejdźmy do głównych pytań. A więc. Jak oceniasz poziom turnieju z porównaniem do poprzedniego

turnieju?


-Kamiljan Harlin: Poziom organizacji ze strony pomysłodawcy turnieju nieco wzrósł. Uczestniczy dostawali klarowne komunikaty na temat tego, co, gdzie i kiedy mają zrobić. Postępu w turnieju mogliśmy monitorować dzięki tabelkom Kolegi Joahima, a ty Kolego Rosko, sumiennie przypominałeś każdemu, aby wystawił jednostki do walki. Niestety lub stety w trakcie Turnieju pojawiły się rezygnacje ze strony uczestników, co wprowadziło nieco chaosu. Niektórzy gracze musieli pauzować w trakcie kolejki, a niektórzy byli do tyłu z punktami, bo np. przegrali mecz z graczem, który później zrezygnował z turnieju. Następni gracze dostawali z góry punkty za pauzowanie kolejki z racji tego, że przypadał im mecz z kimś, kto już nie gra. Generalnie jest tutaj duże pole do poprawy, ale jest lepiej niż w poprzednim Turnieju. (edytowane)

-Leszek E-G: No tak było zamieszania, ale cieszę się, że wyglądała ta edycja bardziej profesjonalnie. Czas na następne pytanie. Jak oceniasz występ, pierwszej kobiety biorącej udział w

rozgrywkach TABS, pani Lieselotte Augentrost?


-Kamiljan Harlin: To wielkie osiągnięcie dla Turnieju, że udało mu się przyciągnąć uwagę kobiet, co poskutkowało zgłoszeniem się pierwszej uczestniczki. Co do oceny jej występu: wyraźnie było widać starania Pani Liselotte Augentrost. Nawet jeśli niektóre mecze nie szły po jej myśli, to nie traciła ona zapału i nie zrezygnowała z udziału Turnieju, jak co to niektórzy zrobili.

-Leszek E-G: No oczywiście. Można brać z niej przykład, że mimo niektórych słabych meczy, to potrafiła dotrwać do końca turnieju, za co bardzo się szanuję taką postawę. Trzecie pytanie. Co według ciebie spowodowało, że August de La Sparasan

został mistrzem w I Turnieju Pollin w TABS?


-Kamiljan Harlin: Myślę, że sukces Kolegi Augusta wynika głównie z jego determinacji. Chciał wygrać, dlatego sumiennie wystawiał jednostki i bany na jednostki w każdym meczu – żadnego nie pominął. Czerpał przyjemność z konkurencji, dlatego był chętny do poznawania nowych taktyk i opracowywania najlepszych szyków jednostek. Widać było, że przed każdym meczem prowadził research. Gdyby nie chęć zwycięstwa, to nie miałby ochoty na robienie takich przygotować do każdego meczu.

-Leszek E-G: No tak, zdecydowanie przed każdym meczem się przygotował. Choć widać było po pewnym czasie że używał Monków w swojej taktyce. Kolejne pytanie. Kto sprawił ci największych trudności?

-Kamiljan Harlin: Zdecydowanie największe problemy miałem z Kolegą Augustem. To wszakże zwycięzca całego Turnieju! Mimo dobrego mojego przygotowania zostałem rozgromiony wynikiem 1-3 w jednym meczu z nim. To był ten mecz, w którym pozwolono nam na wykorzystanie sekretnych jednostek. August z ich wykorzystaniem opracował zabójcze taktyki, które sprawiły, że przegrałem 3 z 4 starć.
Ścierałem się też z Kolegą Joahimem w walce o drugie miejsce. Gdyby nie walkover Kolegi Novaka w moim ostatnim meczu, to prawdopodobnie główną nagrodę zgarnąłby właśnie Kolega Ribertrop. W meczu z samym Kolegą Joahimem zremisowaliśmy ze sobą. Miał naprawdę dobre taktyki, ale drobną przewagą prześcignąłem go wynikiem punktowym.


-Leszek E-G: No ten Joahim Ribertrop, naprawdę dobry zawodnik. Aczkolwiek Bazylii też wypadł bardzo dobrze, historyczna wygrana i dodatkowo wygrał z Augustem 3:1. Jakby się bardziej postarał to kto wie... Czas na pytanie numer pięć. A kto z kolei był najłatwiejszym dla ciebie przeciwnikiem?

-Kamiljan Harlin: Nie chcę nikogo deprymować. Każdy przeciwnik miał swoje taktyki, które czasem były dla mnie prostsze do pokonania, a czasem trudniejsze. Bez wątpienia łatwo mi się walczyło przeciwko graczom, którzy wystawiali mało jednostek dystansowych. Niektórzy też niepotrzebnie wysyłali na front masę bardzo różnych jednostek, zamiast naspamować raz a dobrze jednym rodzajem jednostki, przez co ich taktyka nie była wewnętrznie dobrze zgrana ani zsynchronizowana.

-Leszek E-G: To też zauważyłem i faktycznie mogli bardziej się z tym postarać. Dobrym przykładem jest niewykorzystanie przez niektóre osoby maksymalnej liczby punktów. Dobra czas na ostatnie pytanie turniejowe. Gdzie widziałbyś kolejną edycję turnieju? W jakim kraju?

-Kamiljan Harlin: Jak przystało na prawdziwego patriotę, oczywiście polecę swoją ojczyznę – Cesarstwo Insulii. Następny turniej mógłby się skupić wokół konkretnej prowincji naszego państwa, zamiast na ogóle kraju, aby nadać turniejowi więcej tła narracyjnego. Dobrym wyborem byłaby tajemnicza kraina Taskasu w Westlandzie – miejsce potyczek mafii, służb i loż, które rywalizują o wpływy na obszernym i rzadko zaludnionym stepie.
Można też zrobić tak, aby następny kraj organizatorski wybierał zwycięzca turnieju, oczywiście za zgodą władz tegoż państwa.


-Leszek E-G: Co do konkretnych prowincji, to jednak nie chcę ograniczać rozgrywek, ze wzgląd na teren. Ale zamiast tego, można by było nieco zmienić zasady na następny turniej, by wyglądało to jeszcze bardziej ciekawie. Może i doprowadzić do wyboru map przez zawodników? W każdym razie, na koniec chciałbyś coś od siebie dodać?

-Kamiljan Harlin: Oczywiście. Pragnę z całego serca zaprosić mikronautów z wszelkich zakątków Pollinu do obserwowania i uczestniczenia w następnej edycji Turnieju Pollinu w TABS. I uprzejmie przypominam o przenosinach Insulii na własny hosting od 1 listopada. Oto adres nowego forum: https://forum.insulia.pl/
Pozdrawiam wszystkich czytelników i życzę miłego dnia lub miłej nocy, w zależności do tego, o jakiej porze doby to czytacie.


-Leszek E-G: Dziękuje za wywiad panie Cesarzu Kamiljanie Harlinie. Był to dla mnie zaszczyt zrobić z panem wywiad.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości