Związek Winkulijski

Pełna wersja: Wyprawa do Centrazji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Admiralicja Ligi Morskiej i Kolonialnej ponownie zwróciła swój wzrok ku Centrazji. Pierwsza próba założenia tam koloni nie udała się. Czas na drugą próbę zdobycia przyczółka w tym rejonie. Dziś rozpoczęto przygotowania do wyprawy. Gromadzona jest żywności, okręty przechodzą dokładny przegląd a kapitanowie nakreślają najkrótszą trasę.

[Obrazek: Najwieksza-korporacja-wszech-czasow-2.jpg]
W porcie stawił się Franciszek Paderewski. Przybył prosto z Anter/Groznyj. Rozejrzał się dokładnie wśród marynarzy po czym udał się do kapitana jednego z statków by wskazał mu drogę do Artura Kardacza. Niestety nie było go jeszcze na miejscu. Paderewski musiał więc poczekać. Nie tracił jednak czasu. Poprosił o stół i na świeżym powietrzu zaczął rozkładać stare mapy Centrazji, które trzymał w prawnych zbiorach. 
Witaj Franciszku! Czy chcesz wspólnie z nami wyruszyć do Athos? Wszak kiedyś byłeś przywódcą tej mikronacji i twoja wiedza może być przydatna. Niedługo powinniśmy wyruszyć w drogę.
- Oczywiście! - Paderewski uścisnął dłoń - już wiele dni minęło od mojego ostatniego pobytu w Athos. Kto wie co nas tam czeka?
Czy macie jeszcze stare mapy Athos? Nie ukrywam że mogą okazać się pomocne podczas eksploracji wyspy.

Przygotowania do wyprawy zostały zakończone. Zgromadzono wystarczającą ilość prowiantu i statki gotowe są do rejsu.

[Obrazek: zaglow_053.jpg]
Oto moje mapy wszystkich trzech Polis które tworzyły kiedyś Królestwo Athos. Dodatkowo znalazłem jeszcze plany trzech największych miast. Mam nadzieję, że zrobisz z nich użytek. U mnie tylko zalegały gdzieś w bibliotece. Czasami tylko na nie zerkałem by w myślach cofnąć się do starych czasów.

[Obrazek: poliskaryes.jpg]

[Obrazek: polisjofesto.jpg]

[Obrazek: polisdafni.jpg]

[Obrazek: karyes.png]

[Obrazek: dafni.png]
[Obrazek: jofesto.png]
[Obrazek: naklejka-pelne-morze.jpg]
Paderewski po konsultacji z Kardaczem wyruszył statkiem jako pierwszy. Otrzymał załogę złożona z 12 doświadczonych żeglarzy. Ich celem jest port w Dafni. 
Podróż okazała się przebiegać szybko i bezproblemowo. 21.05.2021 statek zacumował w porcie w Dafni a raczej przy tym co zostało z portu. Załoga wybrała się na spacer po mieście by dokonać wstępnych oględzin. Niestety ale miasto było kompletną ruiną. 
[Obrazek: Neptun.jpg]
[Obrazek: askthedust-18-900x600.jpg]
Kolejnym punktem podróży jest dawna stolica Athos czyli miasto Karyes.
Również okręt Artura Kardacz dobił do portu w Dafnii. Miasto zostało doszczętnie zniszczone. Pozbawione obrony stało się celem najazdów piratów. Być może sytuacja jest niewiele lepsza w reszcie kraju. Chaos i brak władzy doprowadził do wyniszczenia Athos. - poszukajmy ocalałych - krzyknął Artur do swoich ludzi. Poszukiwania zajęły większość dnia. Załogi obu statków przeczesywały teren, niestety bezskutecznie. Miasto już dawno zostało opuszczone. - rozbijmy tutaj obóz - powiedział Kardacz - odpoczniemy kilka dni i ruszymy wgłąb lądu.
Kolejne tygodnie na wyspie mijają bardzo powoli. Grupy ekspedycyjne, dowodzone przez Artura Kardacz i Franciszka Paderewskiego, przeczesują wyspę w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów ludzi. Niestety poszukiwania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Również stan największych miast nie napawa optymizmem. Jofesto, Dafni czy Karyes zostały doszczętnie zniszczone. Część załogi z okrętu Kardacza udała się na rekonesans do stolicy Athos.

[Obrazek: unnamed-1.jpg]

Po zamku królewskim pozostały tylko ruiny. W podobnym stanie jest większość zabytków i infrastruktury na Athos. Odbudowa Karyes, jak i reszty miast, będzie ciężka i kosztowna. Członkowie Admiralicji spotkali się aby omówić dalsze plany związane z wyspą. Odbudowa Athos wymaga ściągnięcia bardzo dużej liczby kolonistów, zainwestowania ogromnych pieniędzy w odbudowę infrastruktury i zapewnienie bezpieczeństwa nowym osadnikom. Wieści donoszą że na okolicznych wyspach grasują grupy korsarzy. Najprawdopodobniej to oni są odpowiedzialni za wyniszczenie Athos. Zajęcie wyspy będzie kluczem do opanowania całej Centrazji. 

Być może obecność dawnego władcy pomoże w odbudowie.