Związek Winkulijski

Pełna wersja: Wydarzenia z miasta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W tym wątku zebrane zostaną wszystkie wydarzenia, akcje fabularne z naszej stolicy.


Ekologia, czy na tak?

Głównymi źródłemi energii naszego miasta są elektrownie węglowe. Do wytwarzania dostatecznej ilości energii w elektrowniach spala się tygodniowo 1000 ton węgla. Co tworzy dwa problemy. Pierwszy - logistyczny, transport węgla do Kanugardu jest kosztowny, tak samo jego wydobycie. Drugi - zanieczyszczenie środowiska, pracownicy fabryk skarżą się na bliskość elektrowni. Opary i dym dają się im we znaki, proszę jeszcze pomyśleć że wiatr przenosi go również nad miasto. Szczególnie odczuwalne jest to w północnej części Kanugardu. Już z tego powodu powstały liczne strajki na ulicach dzielnicy portowej. Zebrani żądają zmiany źródła energii w trosce o ich zdrowie i ekologię. Czy rząd podejmie odpowiednie kroki?

[Obrazek: Kanugard_20-11-19_19.39.14.png]

Zburzona mała grupa mieszkańców zebrała się niedaleko parku drzewnego. Po kilku godzinach rozeszli się do domów, jednak zignorowanie tego faktu może doprowadzić do eskalacji żądań.

Zamieszkaj w Kanugardzie!

Władze miasta rozpoczęły akcję promocyjną "Zamieszkaj w Kanugardzie". W tym celu wyznaczonych zostało 24 działki o wymiarach 2x3 pola jedna. Działki można wykupić w miejscowym ratuszu. 

[Obrazek: Kanugard_20-11-19_19.52.38.png]

Działki z podłączona kanalizacją i dostępem do prądu. Jeśli ktoś z państwa życzy postawić sobie mały domek to proszę o kontakt. Cena jednej działki: 100 renów (z czym cena następnej wzrasta o kolejne 100 renów).
Budowa budynku VTP S.Z. w Kanugardzie!

Dziś przedstawicielstwo Volkiańskiej firmy wykupiło dwie działki pod budowę siedziby VTP S.Z. Budynek został już zaprojektowany i ruszyły pierwsza prace. 

[Obrazek: Kanugard_20-11-21_21.41.06.png]
Planowany wygląd budynku

[Obrazek: Kanugard_20-11-21_21.42.56.png]
Efekty pierwszych prac budowlanych
Przedmieścia Kanugardu, 26 kwietnia 2023 r.

Staruszek Pankracy właśnie spędzał czas na swojej działce. Dzisiejsza pogoda sprzyjała działkowiczom, lekkie promienie słońca i przyjemny wiaterek pozwalały na uporządkowanie ogrodów po mijającej zimie. Nasz satruszek właśnie kończył przekopywać niewielkie kawałek ziemi, miał to być ogród na którym wraz z żoną mieli posiać warzywa. Po kilku minutach pracy odłożył szpadel i ciężko usiadł na krześle pod werandą. To już nie ten wiek pomyślał ocierając pot z czoła. Miał 98 lat a mimo to trzymał się lepiej niż inni. Siedział tak przez chwilę w bezruchu po czym sięgnął po szklankę lemoniady i ulubioną gazetę. Było to czasopismo o charakterze militarnym, nasz staruszek oprócz tego że był miłośnikiem militariów, był też weteranem wojny winkukijsko-brodryjskiej. Nie zdążył otworzyć pierwszej strony gdy nagle po ulicy śmignął nowy OPR-1. Pankracy zerwał się na równe nogi i momentalnie poczłapał pod bramę. Nie minęła chwila gdy ulicę przeszyły kolejne pojazdy. Staruszek zdawał sobie sprawę że takie pojazdy mogą należeć tylko do AO KOPu (Albiońsko-Osaczeskiego Korpusu Ochrony Pogranicza), najwierniejszych jednostek obecnego Naczelnego Dowódcy. Pankracy przeżegnał się na ten widok, tyle pojazdów wojskowych nie widział od momentu gdy Brodria zajmowała stolicę. Gdy pojazdy minęły ostatnią działkę szybko udał się do środka i momentalnie włączył radio. Miał dobre przeczucie ponieważ już trwała przemowa Artura Kardacza do obywateli "Obywatele i obywatelki, goście zagraniczni odwiedzający naszą piękna ojczyznę. Wszyscy jutro zbierzmy się na placu przed Zamkiem Królewskim, aby wspólnie być świadkami wydarzenia, które zmieni bieg historii. Ciężkie czasy wymagają nadzwyczajnych rozwiązań, koniec z marazmem i zepsuciem. Mam szczerą nadzieję że jutrzejsze wydarzenia przyczynią się do odbudowy naszej ojczyzny. Pamiętajcie, jutro godzina 12:00! 
Nadszedł ten dzień, ta chwila gdy wszystko mogło się zmienić. Ludzie z całego kraju ściągali pod Pałac Królewski aby na własne oczy być świadkami tego, co zapowiadał Artur Kardacz. Oprócz zgromadzonych ludzi, wokół zamku ustawiony został kordon żołnierzy. Ludzie w tłumie powoli zdawali sobie sprawę o co tak naprawdę chodziło. Wojsko na ulicach, otoczony zamek jakby prowadzone było oblężenie i do tego ten faszysta Kardacz któremu zależało tylko na władzy. Po chwili na mównicę wyszedł Minister Stanu. Obywatele! - zaczął mówić do zgromadzonych - nadchodzą ciężkie czasu dla naszej ojczyzny. Czasy które wymagają ogromnej woli działania i zaangażowania. Nasze państwo stoi nad krawędzią upadku i grozi nam koniec. Apeluję do Was, zbierzmy siły i uratujmy nasze państwo. Zakończmy ten okres smuty i marazmu. W trosce o dobro naszej ojczyzny i aby zapewnić jej lepszą przyszłość, postanowiłem zmobilizować wszystkich do działania i udzielić wsparcia naszemu władcy. - po tych słowach żołnierze zebrani wokół zamku wyciągnęli transparenty z podobizną Alfreda i patriotycznym hasłem "lang lebe der König".
Na dziedzińcu zamkowym wśród zgromadzonych byli także Folksbundowcy pod wodzą Mateusza Żmigrodzkiego. Wysłuchali oni uważnie przemówienia Marszałka KSZ. Kiedy ten skończył mówić, lewicowcy zaczęli wykrzykiwać: "Co to ma być? Kolejny przewrót sierpniowy? Gdzie jest Król? Po co to wojsko?"
Krótka historia sportu kanugardzkiego w roku 2015

Sport w Kanugardzie zyskał na znaczeniu wraz z założeniem jednego z pierwszych kanugardzkich klubów piłkarskich, FC Kanugard, przez Jego Królewską Wysokość Hansa von Heintschela, Wielkiego Księcia Winkulii, 14 grudnia 2015 roku. Klub ten przystąpił do rozgrywek Ligi Batawskiej, a już 17 grudnia 2015 roku rozegrał swój pierwszy mecz przeciwko Werwolf Helsinkessa, zakończony porażką 1:2. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, FC Kanugard nie wykorzystał swoich szans, co podkreślił Wincenty Nowak, późniejszy Wielki Książę Winkulii, w programie „Po kolejce” na kanale LWIGTVS. Nowak zwrócił uwagę na niefortunny moment w 46. minucie, kiedy nieuznana bramka mogła zmienić losy spotkania. Kanugard zakończył tę pierwszą kolejkę na przedostatnim miejscu w tabeli.
2 marca 2015 roku w Kanugardzie otwarto Stadion im. Szymona Uchastoka, mogący pomieścić 50 000 widzów. Obiekt stał się głównym miejscem sportowym w mieście i od tamtej pory korzystały z niego kluby piłkarskie. Wśród nich był Bombardier-Kanugard Club Sandecja Nowy Sącz, który przyjął barwy biało-czarne. Managerem klubu został Szymon Uchastok, a skład drużyny obejmował takich zawodników jak bramkarze Siejmon Fiodorchuk i Boris Pavluchenko, obrońcy Liuk Abramović, Boris Jović, Arsenij Łuchenko (UHR), Wladimir Mozilla, Mećju Vlabaev, Omar Lucenzo, Juri Vlabaev oraz napastnicy Maxym Uchastok, Boris Dezjuk (UHR), Marcis Bobović, Aliocha Popović, Rob Mozilla, Eugen Malin i Ihar Dojzabaev.
8 marca 2015 roku do grona drużyn występujących na Stadionie im. Szymona Uchastoka dołączył Batawia WKS (Batawski Wojskowy Klub Sportowy), zgłaszając chęć uczestnictwa w rozgrywkach Ligi Batawskiej. Klub przyjął barwy biało-czerwono-białe, a jego managerem został Arsenij Abramov. Oba zespoły, Sandecja i Batawia, miały wspólny obiekt treningowy i reprezentowały Kanugard w rozgrywkach ligowych, przyczyniając się do rozwoju sportowej kultury miasta.
Dzięki tym wydarzeniom Kanugard zyskał na znaczeniu jako ośrodek sportowy, a lokalne kluby piłkarskie zaczęły rywalizować na arenie krajowej, co wzbogaciło życie sportowe społeczności lokalnej.

zródła
http://www.batawia.oxn.pl/search.php?sea...2082672489
http://www.ibatawia.4ra.pl/search.php?se...=372117876
http://www.batawia.oxn.pl/viewtopic.php?id=209
[Obrazek: 101005704499825081_t.png]


Miasto jest już przygotowane na nadchodzący jarmark. W okolicach cytadeli powstała duża scena muzyczna. Organizatorzy deklarują, że miejsc wystarczy nawet na kilka tysięcy gości. Zadbano również o liczne atrakcje i rozbudowaną sieć gastronomiczną. Przed sceną znajdą Państwo klimatyczną choinkę, zamek św. Mikołaja oraz stoiska z lokalnymi wyrobami kuchennymi. Podczas jarmarku na scenie wystąpi wielu artystów z kraju. Największym zainteresowaniem cieszy się występ Ilony Dyrtko. Jej przebój "Miłość w Kanugardzie" stanowi hit na listach przebojów. 


[Obrazek: 101005704499825082_t.png]

Przygotowania nie ominęły także Placu Pułkowników. Przed Zamkiem Królewskim już powstały stoiska z najróżnorodniejszymi towarami. Odwiedzający mogą spodziewać się tutaj wyrobów rzemieślniczych, tradycyjnych potraw, alkoholi, biżuterii itp. Według organizatorów na tegorocznym jarmarku udział zadeklarowało aż 200 stoisk. "To wspaniała wiadomość dla miasta, że jarmark cieszy się tak wysokim zaangażowaniem ze strony przedsiębiorców" twierdzi zastępca burmistrza Kanugardu. Ratusz ma również nadzieję, że podobny odzew wyjdzie ze strony mieszkańców i gości zagranicznych.