Związek Winkulijski

Pełna wersja: Posiedzenie Organizacyjna Parlamentu VII Kadencji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[pap=prez]Wysoka Izbo!
Kochani Posłowie!
Szanowni Ministrowie!
Szanowny Prezesie Naczelnego Sądu Federalnego!
Pracownicy korpusu dyplomatycznego!
Członkowie administracji prezydenckiej i rządowej!
Wielbione delegacje prowincjonalne!
Wasze Ekscelencje!


Otwieram Posiedzenie Organizacyjne Parlamentu VII Kadencji. Wasi poprzednicy wykręcili normę. Mam nadzieję że i teraz nie będzie w Parlamencie marazmu. Chciałbym aby też posłowie współpracowali. Z obywatelami. Z Prezydentem i ogólnie władzą wykonawczą. Ta współpraca w poprzedniej kadencji była bardzo zła, Parlament nie wsłuchiwał się w potrzeby Ludu, wyrażane przez swojego Prezydenta. Parlament ignorował ich potrzeby. No i ogółem to tyle. Rozpoczynamy wybór marszałka parlimą, proszę kandydatów o zgłaszanie się. Lecimy według rozkładu jazdy, który sam stworzyłem.

Wespucci[/pap]
[pap=pos]Panie Prezydencie, 
Wysoka Izbo,

Nieśmiało zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Marszałka Parlamentu.[/pap]
Uważam, że Pan Erik byłby świetnym Marszałkiem. Ma już doświadczenie z Egvallandu i poprzednich kadencji. Jestem pewny, że wprowadzi On nowe rozwiązania do naszego Parlamentu i efektywnie będzie prowadził jego prace.

A poza tym uważam, że istnienie sztywnego harmonogramu jest szkodliwe, bo zawsze jakiś punkt załatwimy szybciej lub się przeciągnie.
[pap=prez]Panie Pośle Harlin!

Nie mam zamiaru i nie będę z Panem dyskutował na temat tego, jak mają być przeprowadzane obrady. Posiedzenie organizacyjne parlamentu leży w gestii Prezydenta Federacji Nordackiej, dlatego też on ustala tryb, oraz sposób jego przeprowadzania. To jest wyłącznie Pana opinia. Dziękuję.

Wespucci[/pap]
[pap=pos]Szanowny Prezydencie Rezydencie,

ma Pan prawo ustalać zasady prowadzenia posiedzenia organizacyjnego, ale ja mam prawo złożyć zażalenie, że z powodu tych istnie lewackich ograniczeń posłowie jak debile bezczynnie siedzą na miejscach i nic nie robią. Nasz komitet już uzgodnił, że popiera Pana Erika, a Pan Eustachy nie zgłasza swojej kandydatury jako sprzeciw. Kandydatura już została skomentowana jednym postem i sercami, debata została wyczerpana. Powinniśmy teraz przejść do głosowania i załatwić tę sprawę, zamiast czekać, bo tak nakazują jakieś przepisy ustanowione przez starego komucha. I tyle w temacie. Cześć.
[/pap]
[pap=prez]Wysoka Izbo!

W związku z faktem, że debata nie jest na chwilę obecną zbyt żywa, oraz w związku z faktem, że nie wszyscy posłowie jeszcze się wypowiedzieli w tej sprawie, ogłaszam przedłużenie debaty o 48 godzin, do dnia 7 stycznia 2020 roku, godziny 15:55. Należy bowiem dać szansę wszystkim posłom na złożenie wniosków, zaopiniowanie kandydatury. Instytucja komitetu wyborczego nie uprawnia posła Harlina do wypowiadania się za wszystkich posłów, nawet jeśli są to członkowie jego komitetu. Dlatego też zażalenie w mojej ocenie jest bezzasadne. W debacie mogą uczestniczyć również obywatele, niebędący posłami, a za nich Szanowny już nie może się wypowiadać. Każdy obywatel ma prawo uczestnictwa w życiu politycznym naszego kraju. Dlatego też postanowiłem jak wyżej.

Wespucci[/pap]
W takim razie przepraszam i będę bacznie obserwował tę ożywioną debatę, którą trzeba przedłużyć, by każdy wyczerpująco się wypowiedział. Na pewno są osoby, które się jeszcze wypowiedzą, na przykład Poseł Eustachy, który zapowiadał swoją obecność w Parlamencie.
Jako poseł-bankrut oznajmiam takie stanowisko:
1.Podwyżka dla posła-bankruta!
2.Jako że Marszałkiem Parlamentu chce zostać Erik, a nie Kamiljan, to nie widzę przeciwwskazań.
3.Proponuje by mieć więcej szacunku dla Organizatora posiedzenia VII parlamentu, czyli pana Prezydenta Henryka Wespucciego.
[pap=prez]Wysoka Izbo!

Po wewnętrznych uzgodnieniach, oraz namowach i wypowiedzi drugiego komitetu wyborczego skracam debatę (czyli właściwie odwołuję jej przedłużenie, cóż za profesjonalizm). Przechodzimy zatem do głosowania. Jako, że zgłosił się od bidy raptem jeden kandydat, ale żeby było wszystko po normalnemu i co by się nikt nie przyczepił trzeba je zorganizować. Głosujemy ZA/PRZECIW/WSTRZYMUJĘ SIĘ kandydaturze posła Erika Otto von Hohenburga na funkcję Marszałka Parlamentu. Głosowanie potrwa do jutra, godziny 21:00, lub do chwili oddania przez wszystkich posłów głosu.

Wespucci[/pap]
Za
Stron: 1 2