Związek Winkulijski

Pełna wersja: II Posiedzenie Parlamentu IV Kadencji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jestem jak najbardziej za. Jest to najwyższy czas na wprowadzenie Kodeksu Karnego. Czy w związku z tym (w momencie kiedy ta ustawa przejdzie) nie będzie trzeba napisać poprawki do konstytucji oznajmiającej istnienie KK?
Już śpieszę z odpowiedzią. W Art. 23. Ustawy o Naczelnym Sądzie Federalnym (pozwolę sobie zacytować)

Cytat:Art. 23. Sędziowie podczas wydawania wyroków kierują się wyłącznie dobrem wspólnym, poczuciem praworządności, konstytucją i wszystkimi innymi aktami prawnymi.

Do takich aktów prawnych z pewnością należy Kodeks Karny. Nie będzie więc konieczności uchwalenia poprawki do konstytucji.
Co prawda nie widzę sensu art.19, ale tak to kodeks karny jest praktycznie bez uwag i popieram go. 
Szanowny pośle

Powiem, że ja widzę przykład zastosowania Art. 19 już w najbliższym czasie - przynajmniej potencjalnie mógłby być on naprawdę przydatny. Posłużę się tutaj przykładem, najprostszym z możliwych jednocześnie najbardziej wymownym. Społeczeństwu "zagraża" komunikacja pomiędzy Fazilem Emre, a Arturem Kardaczem. Fala hejtu, jaki na siebie wzajemnie wylewają przekracza wszelkie granice dobrego smaku. W takim przypadku zakaz zbliżania się byłby idealnym "środkiem zapobiegawczym" dla potencjalnych kolejnych nawałnic słów, które paść nie powinny
Można się zastanowić nad stawkami za przewinienia, lecz wydaje mi się, że z obecnymi trafił Pan w punkt.
W związku z brakiem zainteresowania dalszą debatą, chciałbym złożyć formalny wniosek o skrócenie pierwszego i przejście do drugiego czytania
W tym kraju nie ma czegoś takiego jak "drugie czytanie". Chyba, że czegoś nie wiem. Jeśli tak, to niech mnie ktoś oświeci Big Grin
Pozwolę sobie oświecić Szanownego obywatela. Drugie czytanie = Głosowanie Big Grin
Boże.. Całe życie w błedzie Smile
To prawda, zaskakujące. Lecz być może nie ma Pana Kamiljana, gdyż zaprzestał swojej aktywności. :/
Stron: 1 2 3 4